Google start met locatiegebaseerde advertenties voor Android

Google Mobile AdsGoogle is gestart met een nieuwe soort advertenties voor mobiele webbrowsers en applicaties. Niet alleen wordt als vanouds een advertentiebanner getoond, maar de inhoud van deze banner is nu toegespitst op je locatie. De locatie wordt bepaald met behulp van de ingebouwde gps-ontvanger of middels een driehoeksmeting met behulp van het gsm-netwerk. Wanneer je op een dergelijke banner klikt zal de gehele advertentie vergroten en je een kaartje tonen met de locatie van de adverteerder en de specifieke aanbieding.

Via Google Maps kun je vervolgens een route naar deze aanbieder plannen, of je kunt via de advertentie direct contact opnemen. De nieuwe Google Ads komen beschikbaar voor de browsers en applicaties voor Android en iOS. Of deze nieuwe soort advertenties ook op korte termijn op Nederlandse Android-toestellen of iPhone’s te zien zullen zijn is nog niet bekend. Gelukkig is er een manier om onder deze advertenties uit te komen: zorg ervoor dat je locatiebepaling uitstaat. Bij Android betekent dit dat je niet alleen je gps-ontvanger van je toestel moet uitschakelen, maar ook de netwerkplaatsbepaling. Het begint er op te lijken dat na je televisie en je desktop ook je smartphone en apps langzaam maar zeker worden overgenomen door adverteerders.

Via oa: Techcrunch

  • RSS
  • email
  • Print
  • PDF
  • Twitter
  • NuJIJ
  • MSN Reporter
  • Hyves
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Digg
  • StumbleUpon
  • del.icio.us
  • Technorati
  • FriendFeed
  • Posterous
  • Tumblr
Categorie(ën): android

2 reacties op “Google start met locatiegebaseerde advertenties voor Android”

↓ Meteen naar reactieformulier

  • Zolang het niet in je strot geduwd wordt vind ik het best, als een app gratis is en ze zeggen erbij dat er ad’s in zitten weet je wat je kan verwachten, zolang de betaalde apps ad-loos blijven heb ik er geen problemen mee.

    Antwoord - Quote
  • Moet je niet alsnog eerst de app toestemming geven voor toegang tot je locatie?

    Antwoord - Quote

Laat een bericht achter

Processing your request, Please wait....
 
 
 
Avatars

Als je een eigen afbeelding bij je reactie wil, moet je je aanmelden bij Gravatar.com. Daar kun je jouw
e-mailadres koppelen aan een afbeelding.

 
 
XHTML

Je kunt deze html-codes gebruiken: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <br> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <small> <strong>

 
Er zijn nu 62 bezoekers online (update elke 5 minuten)
moveexpand

Laatste reacties

Adverteren op Planet Android via AdFactor