Nexus One is nu officieel een Android Developer Phone

nexus-oneNaast de consumententoestellen die je in de winkel koopt, heeft Google sinds de lancering van Android ook een Android Developer Phone in het assortiment. Het gaat om simlockvrije toestellen, die je na de inschrijving als Android-ontwikkelaar kunt bestellen. Voor veel mensen was de ADP1 de eerste Android-telefoon waarmee ze kennismaakten, op het moment dat gewone Android-toestellen nog niet in de Nederlandse winkels lagen. Daarna volgde de ADP2 en vanaf vandaag staat de Nexus One in de webwinkel van Google als nieuwe Developer Phone.

De ADP1 was een aangepaste versie van de G1/HTC Dream en bedoeld voor ontwikkelaars die hun apps wilden testen en met aangepaste versies van het Android OS wilden experimenteren. De ADP2 was gebaseerd op de HTC Magic en is inmiddels alweer aardig verouderd. Vandaar dat het hoog tijd was om een nieuw toestel aan de reeks Developer Phones toe te voegen. Deze keer heeft het toestel niet de naam ADP3 gekregen, maar heet gewoon Nexus One. Voor $529 koop je de Nexus One als los, simlockvrij toestel voorzien van Android 2.2.

Het toestel is vanuit de doos nog voorzien van Android 2.1, maar de upgrade naar Android 2.2 staat meteen klaar wanneer je het toestel voor de eerste keer opstart. Als geregistreerde ontwikkelaar ($25) kun je maximaal 10 stuks van de Nexus One tegelijk inkopen. De ADP2 is ook nog steeds te koop, voor $399.

Via: Google Developers Blog

14 reacties op “Nexus One is nu officieel een Android Developer Phone”

↓ Meteen naar reactieformulier

  • Dat ding verdient het om een tweede leven te krijgen! ;) Heb er ook eentje en nog NOOIT spijt gehad van men aankoop. Leve Android! ;)

  • xeeder zei op 5 augustus 2010 om 17:09
    Oké een 2e leven zegt u en ik wil ook best een simlockvrij toestel kopen, maar waarom de voorkeur android boven de iphone? Enne planetandroid webwinkel google, waar is die dan in hemelsnaam on web?

  • Waarom niet? Verschillende mensen, verschillende voorkeuren. Het is echt zo simpel als dat ;) Waarom de één de voorkeur heeft boven de ander moet iedereen voor zichzelf beslissen. Ik blijf het vreemd vinden dat sommige mensen soms toch op zoek blijven naar een ‘sluitend’ antwoord op de vraag welke telefoon nu de beste keus is.

    Die online shop is overigens doodsimpel te googlen.

  • Hmm hoop dat dit betekent dat er wat meer hoogwaardige grafische games bij komen!

    Enne Francis; omdat je een Android toestel niet hoeft te jailbreaken om er normaal gebruik van te maken en het laat zien dat je je smartphone koopt omdat het een smartphone is en niet omdat er een appeltje achterop staat. pff lange zin :P

    Oja en Apple – Gay

  • @Francis Limburg

    Omdat ik sowieso geen Apple fan ben. Ik wil niet mee doen aan die hype. Hoe Steve Jobs met zijn consumenten omgaat, ontgaat me ook. Apple is gesloten. Android is open. Ik kan kiezen wat ik wil op mijn phone. Wil ik flash? Ja ik wil flash, maar niet altijd.
    Gisteren wou ik een aflevering van een serie zien. Ik kon het niet downloaden (SD-kaart te vol). Heb ik maar even terug Flash geïnstalleerd en hem via de browser zelf gezien. Ik geloof in Android.
    Wil jij een iPhone? Mij niet gelaten, maar zaag niet als hij ontploft of je geen bereik kan krijgen. ;)

  • @kai “Die online shop is overigens doodsimpel te googlen” Ja dat weet ik ook wel maar een beetje supporting is weer teveel gevraagd zeker”.

    @mcmark jailbreaken klinkt echt gay hahah dus een iphone is nu weer de beste keus:)

  • @Francis Limburg

    Jailbreaken = voor de iPhone
    Jailbreak (letterlijk: (gevangenis)uitbraak) is een Engelse term voor de handeling die het mogelijk maakt om op een iPhone, iPod Touch en ipad softwaretoepassingen te laden die niet door de firma Apple geautoriseerd zijn.
    (Bron: Wikipedia)

    Nog even een comment op mijn vorige post. Er zijn nog een veel meer redenen waarom ik geen iPhone wil, maar ik ga je mezelf die moeite besparen, aangezien je toch niet zovéél weet over de iPhone. Ik raad je eens aan om een Android 2.2 phone naast een iPhone 4 te leggen. En ze eens te vergelijken.

    Veel succes.

  • @xeeder bedankt voor u toelichting. Echter ik heb die keus niet om beide toestellen te kunnen beoordelen.
    Zoals met veel gevallen is…er is altijd iets om aan op te merken…zo zal het ook met al die smartphones wezen.

  • Bekijk eens wat youtube films met een objectieve mening. Geen applefans ;) . Maar dat zul je vast wel al gedaan hebben, aangezien je ook op deze website bent gesukkeld.. ;)

  • @xeeder: Haha, goed gezegd! Het valt me trouwens altijd op dat mensen om mij heen die (blinde) Apple-fans zijn, geen idee hebben van wat er op smartphone-gebied te koop is. Nu Francis ook weer.
    Is niet erg ofzo, maar het is opvallend.
    (iemand zei me laatst: “Multitasken? Wat is dat nou weer? Zeker een windows dingetje.”)

  • dirkfaam zei op 6 augustus 2010 om 00:45
    “geen idee hebben van wat er op smartphone-gebied te koop”, nou dat zou ik niet zo snel concluderen. Weet wel als leek wat er zoal te koop is, en wat je kunt verwachten. Tja we kunnen en hoeven niet allemaal het slimste jongetje van de klas te wezen, toch;)

    @xeeder idd heb op youtube filmpjes gezien, o.a. het display vergelijk van nokia n8, de milestone en de iphone.
    De displayweergave is bij allen prima, is mijn conclusie. Bij LCD’s en plasma TV’s is er ook weinig verschil te zien. Veel hangt uiteraard ook af van de kleur/contrast/lichtinstelling, en die is niet altijd optimaal in winkels.

  • Ik heb persoonlijk geen hekel aan Apple producten op zich, want waar Iphones en Ipads het meest bekend om staan, doen ze ook goed. Het is puur en alleen alle drama die eromheen wordt gecreëerd en in stand gehouden waar ik persoonlijk intens afkeer tegen heb. Had bijvoorbeeld zelf ook graag een Ipad gewild, totdat Apple doodleuk zijn eigen ‘wereldwijde lancering’ uitstelde zonder enig vooruitzicht voor Nederland. Ieder ander bedrijf zou aan de schandpaal gaan maar appeljunks slikten het slaafs. Heb hard gelachen om het ‘tekort aan onderdelen’ verhaal, yeah right! Laatst toch met een Ipad gespeeld in een shop tijdens vakantie en dacht gek genoeg alsnog ‘hmmm ja waarom niet’? Totdat de verkoper kwam slijmballen dat ‘nothing compares to it’. Ik vertelde hem over verwachte Android tablets van o.a. Samsung, wist ie natuurlijk nog niets over. Ja geen wonder dat niks ‘compares’ als je niet weet dat er nog iets is waarmee valt te vergelijken! Fans kan je natuurlijk zelf verdienen maar ik zou niet zomaar meegaan in dit kuddegedrag.

  • Origineel geplaatst door Francis Limburg
    dirkfaam zei op 6 augustus 2010 om 00:45
    “geen idee hebben van wat er op smartphone-gebied te koop”, nou dat zou ik niet zo snel concluderen. Weet wel als leek wat er zoal te koop is, en wat je kunt verwachten. Tja we kunnen en hoeven niet allemaal het slimste jongetje van de klas te wezen, toch;)@xeeder idd heb op youtube filmpjes gezien, o.a. het display vergelijk van nokia n8, de milestone en de iphone.
    De displayweergave is bij allen prima, is mijn conclusie. Bij LCD’s en plasma TV’s is er ook weinig verschil te zien. Veel hangt uiteraard ook af van de kleur/contrast/lichtinstelling, en die is niet altijd optimaal in winkels.

    Kwaliteit van het scherm verschilt per merk en type natuurlijk. Bij Android devices onderling verschilt het ook erg veel, maar over het algemeen zijn de duurste de beste :-)

  • Origineel geplaatst door Kai
    Ik heb persoonlijk geen hekel aan Apple producten op zich, want waar Iphones en Ipads het meest bekend om staan, doen ze ook goed. Het is puur en alleen alle drama die eromheen wordt gecreëerd en in stand gehouden waar ik persoonlijk intens afkeer tegen heb. Had bijvoorbeeld zelf ook graag een Ipad gewild, totdat Apple doodleuk zijn eigen ‘wereldwijde lancering’ uitstelde zonder enig vooruitzicht voor Nederland. Ieder ander bedrijf zou aan de schandpaal gaan maar appeljunks slikten het slaafs. Heb hard gelachen om het ‘tekort aan onderdelen’ verhaal, yeah right! Laatst toch met een Ipad gespeeld in een shop tijdens vakantie en dacht gek genoeg alsnog ‘hmmm ja waarom niet’? Totdat de verkoper kwam slijmballen dat ‘nothing compares to it’. Ik vertelde hem over verwachte Android tablets van o.a. Samsung, wist ie natuurlijk nog niets over. Ja geen wonder dat niks ‘compares’ als je niet weet dat er nog iets is waarmee valt te vergelijken! Fans kan je natuurlijk zelf verdienen maar ik zou niet zomaar meegaan in dit kuddegedrag.

    Kai, Je slaagt hier spijkers met koppen. Je verwoord perfect hoe ik er ook over denk. Ik ben nochtans een Mac gebruiker en bezit ook een 3GS. Met heel die iPhone 4 debacle denk ik erover om terug ( had een HTC Hero) naar Android over te stappen als het 3GS’je aan vervanging toe is. ( Dell thunder)
    Ik wacht waarschijnlijk op Android 3.0 om de stap te zetten.

Reacties zijn gesloten.
Raad ons ook aan op Google
Er zijn nu 66 bezoekers online (update elke 5 minuten)
moveexpand

Laatste reacties

Adverteren op Planet Android via AdFactor