Nederlands bedrijf lanceert Layar: Augmented Reality met informatie van Funda, Hyves, en ING
dinsdag, 16 juni 2009 (14:15) | Gonny van der Zwaag
Het Nederlandse straatbeeld is sinds vandaag een extra dimensie rijker. Het Nederlandse bedrijf SPRXmobile lanceert namelijk Layar, ’s werelds eerste Augmented Reality-browser voor de mobiele telefoon. De oplossing gaat een stap verder dan Wikitude, dat al voor Android beschikbaar is. Een gebruiker die door de cameralens van het Android-toestel rondkijkt ziet welke huizen er te koop en te huur zijn, welke bars en winkels populair zijn en waar in de straat zich vacatures, zorgverleners en geldautomaten bevinden. SPRXmobile werkt hiervoor samen met funda, Hyves, Tempo-Team, Zekur.nl en ING.
Layar werkt op mobiele telefoons met een camera, GPS en kompas zoals de G1 en HTC Magic. De mobiele dienst is aanvankelijk alleen op Android-toestellen te gebruiken. Bij het opstarten van de Layar-applicatie schakelt de camera automatisch aan. De GPS-ontvanger van de mobiele telefoon weet waar men zich bevindt en het kompas weet in welke richting de gebruiker kijkt. Elke partner (funda, Hyves, Tempo-Team, Zekur.nl of ING) heeft een verzameling locatiegegevens met relevante informatie, die een eigen digitale laag vormt. Met één druk op de knop wisselt de gebruiker eenvoudig tussen de verschillende lagen. Hiermee ontstaat een nieuw soort browser, die een verrijkte kijk op de werkelijkheid biedt.
Augmented Reality is enorm in opkomst. Het houdt in dat digitale wereld en werkelijke wereld in elkaar overvloeien. Layar is vanaf woensdag 17 juni beschikbaar voor Android-telefoons. Andere besturingssystemen volgen. SPRXmobile gaat Layar eerst in Nederland uitrollen; daarna volgen andere landen.
Meer info: Layar.eu

17 reacties op “Nederlands bedrijf lanceert Layar: Augmented Reality met informatie van Funda, Hyves, en ING”
↓ Meteen naar reactieformulier
Trackbacks/Pingbacks
- Augmented Reality van Layar: nu op Android, straks op de iPhone? > Nieuws > iPhoneclub.nl
- Yelp 3.0 heeft verborgen augmented reality-optie - iPhone - iPhoneclub.nl
- Even wegdromen bij Google | Lifehacking
Laat een bericht achter
- 13:45
- 21:45
- 15:34
- 15:00
- 14:56
- Adriaan zei in Opera Mini 5 nu beschikbaar voor Android:
Youtube filmpjes speelt-ie niet af… Voor de rest mooie en snelle browser
- henk zei in HTC Touch Pro 2 krijgt tweede leven met Android:
gewoon ff wachten op de supersonic ^_^
- henk zei in Gerucht: HTC Tattoo krijgt toch update naar Android 2.1:
dit is echt super nieuws (als het waar is) wat zal me vriendin hier blij mee...
- Kokkie zei in Gerucht: HTC Tattoo krijgt toch update naar Android 2.1:
Voor een smartphone is dat een budgetprijs of je dat nou duur of goedkoop...
- Heimen Stoffels zei in Gerucht: HTC Tattoo krijgt toch update naar Android 2.1:
Ik weet niet wat jullie een budgettoestel noemen, maar ik vind een...
- 20:15
- 18:10
- 15:13
- 11:20
- 10:15
- 22:11
- 20:35
- 00:12
- 00:00
- 17:46
Processing your request, Please wait....

Wow! Ik ben benieuwd!
Antwoord - QuoteAndriod rocked
Antwoord - QuoteIs dit niet gewoon een branded versie van Wikitude? Lijkt nu alsof SPRX het zelf bedacht heeft.
Wikitude is trouwens een leuke gimmick, maar in de praktijk niet heel bruikbaar. Vrees dat deze app hetzelfde lot beschoren is. Keertje uitproberen, dan niet meer naar omkijken.
Antwoord - QuoteZe zijn zeker niet de eerste. Ik heb al anderen gezien die wikipedia over de werkelijkheid heen legde. Ook één die van van zegis 100m hooger rondkijkt.
Antwoord - QuoteMorgen direct downen en testen. Leuke ontwikkeling die AR-apps
Antwoord - QuoteIk ben wel erg benieuwd naar dit programma!
Antwoord - QuoteApp is nog niet beschikbaar, is wel interessant.
Ik had laatst een geldautomaat nodig, toen bedacht ik me dat het handig zou zijn om snel te zien waar de dichtstbijzijnde is. Misschien dat dit hiermee gaat lukken?
Antwoord - Quote@ Michiel,
Als je in de market zoekt op ”Pinnen” vind je daar de app die je naar de dichtsbijzijnde pin automaat brengt. daar gaat het zeker mee lukken
Antwoord - QuoteDe app staat in ieder geval in de market.
Antwoord - QuoteDit zeg je iets te stellig. Bij veel andere mensen is de applicatie gewoon in de Android Market te vinden.
Ik had er aanvankelijk ook moeite mee, maar na het plaatsen van een Nederlandse simkaart was Layar er wel.
@Johan: Wikitude lijkt erop (ook heel cool), maar dit is geen rebranded versie. Dat zou betekenen dat iedere ontwikkelaar die ook iets op het gebied van augmented reality wil doen, meteen Wikitude zit na te apen. Dit is met Nederlandse contentpartners, andere opzet.
Antwoord - QuoteBij mij is ‘ie er inmiddels ook…
Antwoord - QuoteDat is nu eens is een originele app, ga ik zeker is uitproberen
Antwoord - Quote