Verrassend: Cupcake is geen software-update voor Android

cupcakeAl wekenlang wordt er gesproken over Cupcake, waarbij iedereen er eigenlijk vanuit ging dat het om een update voor het Android-besturingssysteem zou gaan. Er zaten allerlei nieuwe functies in Cupcake, zoals een schermtoetsenbordje. Maar een woordvoerder van Google heeft nu een einde gemaakt aan alle verhalen: Cupcake is geen software-update en bestaat ook als zodanig helemaal niet. Cupcake is wel een tool wat Google gebruikt om toekomstige versies van Android te maken. Het is eigenlijk niet meer dan een grote bibliotheek, waar ontwikkelaars nieuwe code aan kunnen toevoegen die eventueel in toekomstige Android-updates zal worden gebruikt.

Google stelt de komende dagen Android 1.1 RC33 beschikbaar aan gebruikers. Toen het nieuws over de update bekend werd, reageerden Android-fans teleurgesteld: het bevatte wel een aantal leuke nieuwe functies (zoals de mogelijkheid om ongewenste reacties in de Android Market als spam te markeren), maar er was geen spoor van echte vernieuwingen, zoals met screenshots van Cupcake was voorgeschoteld. Voor de avonturiers is RC33 wel al – volledig voor eigen risico – te downloaden via XDA-Developers; een forum wat bekend staat om zijn vele uitgelekte en aangepaste firmwares.

Maar Cupcake bestaat dus helemaal niet. Een Google-woordvoerder zei tegen The New York Times: “Cupcake is a tool that we are using to develop future versions of Android”. Het is dus geen apart product, maar we zullen in toekomstige updates zoals de zojuist uitgebrachte 1.1 RC33 steeds elementen uit Cupcake zullen zien.

Via: The New York Times

Categorie(ën): firmware, spotlight
Tag(s): ,

5 reacties op “Verrassend: Cupcake is geen software-update voor Android”

↓ Meteen naar reactieformulier

  • Heb al de uitgelekte versie installled maar moet die nog testen. Ziet er goed uit en vooral snel.

  • Ok. Misschien wel een beetje een late reactie maar goed.

    Google bleef na de introductie van de 1.0 SDK in het geheim werken aan Android. Dit deden ze door een zogenaamde branch (een aftakking) van het orgineel te maken en daar veranderingen in aan te brengen. Deze branch had de naam Cupcake. Dit is gewoon een naam die men aan de wijzigingen heeft gegeven.

    Wat er daarna is gebeurd is het volgende: de Google ontwikkelaars hebben deze wijzigingen doorgevoerd in de hoofdbranch. Omdat nog niet alles even goed werkt, heeft Google een andere versie uitgebracht (1.1) met een aantal kleinere wijzigingen.

    Wat er dus zal gaan gebeuren: de wijzigingen die vanuit de Cupcake branch zijn geïmporteerd zullen worden doorontwikkeld en zullen worden geperfectioneerd. Wanneer het allemaal goed genoeg werkt, zullen deze wijziging (plus de wijzigingen die in de tussentijd zijn gemaakt) ook in een officiële update worden vrijgegeven. Dus in die zin zijn de ‘features’ in Cupcake wel degelijk een update. Waarschijnlijk zullen ze niet onder de naam Cupcake worden vrijgegeven, maar als Android 1.5.

    Bron: http://source.android.com/roadmap/cupcake

  • GOOGLE IS VET

  • For information deşekürler

Trackbacks/Pingbacks

  1. T-Mobile G1: ervaringen - Pagina 4 - Pocketinfo forum
Reacties zijn gesloten.
Raad ons ook aan op Google
Er zijn nu 72 bezoekers online (update elke 5 minuten)
moveexpand

Laatste reacties

Adverteren op Planet Android via AdFactor