woensdag, 21 oktober 2009 (01:17) | Gonny van der Zwaag
Sluiten Auteur: Gonny van der Zwaag Naam: Gonny van der Zwaag
Website: http://www.androidplanet.nl
Bio : Gonny van der Zwaag studeerde Technische Bedrijfskunde en werkte enkele jaren als business consultant voor CMG (nu Logica) en ING. Ze schreef in die periode al diverse computerboeken en artikelen voor tijdschriften, over onderwerpen als smartphones, navigatie en home entertainment. In 2003 besloot ze fulltime te gaan schrijven, aanvankelijk bij uitgeverij VNU voor titels als PCM en Computer Idee, later voor websites als Webwereld en Dutch Cowgirls. In 2009 richtte ze samen met Jean-Paul de website Android Planet op, omdat ze enthousiast was geraakt over de mogelijkheden van dit nieuwe smartphone-besturingssysteem: er is veel nieuws, er zijn veel fabrikanten mee bezig en dankzij de Android Market valt er elke dag weer iets nieuws te ontdekken. Bekijk alle berichten van Gonny (1413)
Boekhandelsketen Barnes & Noble heeft vandaag een nieuwe ebooklezer aangekondigd met de naam Nook. Het draait op Android en is per direct te bestellen in pre-order. Kopers krijgen het apparaat vanaf volgende week toegestuurd. De Nook heeft twee schermen: het bovenste deel is bedoeld om teksten te lezen (E-Ink) en het onderste deel bevat een aanraakgevoelig LCD-scherm, bedoeld om te navigeren en teksten in te tikken. Het apparaat weegt niet meer dan een paperback. Loop je met de Nook binnen in een boekwinkel van Barnes & Noble, dan krijg je gratis toegang tot het Wi-Fi-netwerk en kun je er zelfs gratis boeken lezen.
Bijzonder is ook de mogelijkheid om boeken uit te lenen aan vrienden. Dit kan voor maximaal 2 weken en werkt ook wanneer je geen Nook bezit (je kunt ook lezen met software op de pc, Mac of mobiele telefoon).
De Nook is dus voorzien van Wi-Fi, maar heeft ook 3G aan boord. Op een volle batterij gaat de Nook 10 dagen mee, als je alle draadloze functies uitschakelt. In 3,5 uur laad je de Nook weer op via de usb-aansluiting. De ebooklezer kan meer dan alleen boeken tonen: je kunt er muziek en audioboeken in mp3-formaat mee afspelen en foto’s bekijken in JPG-, GIF-, PNG- en BMP-formaat. Wat de digitale boeken betreft kan de Nook bestanden in ePub-, eReader- en PDF-formaat aan. Dit heeft de Barnes & Noble Nook zoal te bieden:

- Android 1.5
- 2GB geheugen voor ca. 1500 boeken;
- 6 inch E-Ink elektronisch papier-scherm (Vizplex);
- 3,5 inch kleuren-touchscreen met virtueel toetsenbord;
- Wi-Fi ( 802.11 b/g) en 3G;
- Verwisselbare batterij;
- Verwisselbare achterkant met 4 gekleurde covers;
- Persoonlijke screensaver met eigen foto’s;
- Meerdere lettertypes;
- Verwisselbare batterij;
- MicroSD-slot met uitbreiding tot 32GB;
- MP3-speler;
- 3,5 mm stereo oortelefoon-aansluiting;
- Opladen en synchroniseren via microUSB;
- Gewicht: 317 gram;
- Afmetingen: 7,7 inches x 4,9 inches x 0,5 inch;
- Prijs: $259.
Barnes & Noble heeft alles uit de kast getrokken om van de Nook een succes te maken. Niet alleen met verwisselbare frontjes, maar ook met een reeks extra accessoires, zoals hoesjes en covers. Er werden bekende designers ingeschakeld om te zorgen dat alles er stijlvol uitziet. Verder kun je allerlei praktische accessoires erbij kopen, zoals een leeslampje (het E-Ink scherm heeft geen achtergrondverlichting, zoals mobiele telefoons wel hebben), een reservebatterij, screenprotector met anti-spiegeling, extra laadkabels en diverse microSD- en microSDHC-kaarten.

Via: ZDNet
Meer informatie:
Laat maar komen dat ding! Mijn Sony e-reader staat meteen op marktplaats.
Antwoord - QuoteDit is misschien wel de eerste e-reader die ik echt mooi vind.
Uiteraard goede specs wat dit bijdraagt
Dat uitlenen is ook wel handig trouwens!!
Antwoord - QuoteNu een winkel in NL die deze gaat verkopen, maar dat zal wel weer niet…
Wat een leuk ding. Is dat bovenste scherm ook echt zo’n e-paperscherm. Met andere woorden: Meer licht is juist een beter contrast?
Antwoord - QuoteHet bovenste scherm is inderdaad een e-paperscherm.
Antwoord - QuoteDat kun je ook al zien aan het leeslampje
Prachtig ding. In alles een stap vooruit. Wel jammer dat de batterij maar 10 dagen meegaat, dat is dan weer een stap achteruit. Benieuwd of/waar hij te koop gaat zijn!
Antwoord - QuoteIs deze te bestellen/gebruiken in nederland?
Antwoord - QuoteSchitterend en met WiFi aan board, dan kan je dus ook een NRC abo nemen?
Antwoord - QuoteSlim dat ze’m koppelen aan de iPhone synchronisatie,
want het Apple tablet wat best ook tevens een eBook reader zou kunnen zijn, komt er natuurlijk wel aan.
al die ereaders zijn alleen maar interessant als je zelf kan bepalen waar je eboeken koopt. zodra je gebonden bent aan 1 provider, is dat het geld niet waard. ik twijfel om een sony te kopen, omdat ik hoop dat er wat meer, beters en goedkopers te koop is. een reader is prachtig, maar het staat aan de beginfase van een booming market. ik denk ook dat appel er ook in gaat stappen met een of ander gadgetapparaat.
Antwoord - QuoteIk kwam hem zojuist tegen bij http://www.EreaderDeals.nl.
Antwoord - Quote