Eerste OpenGL 3G-game voor Android: Metron3D

metron3DHet is een mooi verhaal: eerstejaars student Jared Schrock heeft samen met zijn vader een Android-game gemaakt. Het is een asteroïde-vechtspel geworden, zoals je er zoveel ziet. Wat bijzonder is, is niet zozeer dat een student de game mede heeft ontwikkelt (al lijkt het persbericht dat een hele verdienste te vinden), maar dat het de eerste OpenGL-game is voor Android. Het project blijkt een familie-aangelegenheid, want behalve Jared en Rod Schrock is ook een zekere Cynthia Schrock erbij betrokken als PR-contactpersoon. Maar helaas zul je Metron3D voorlopig niet kunnen spelen.

Het gaat namelijk om een betaalde game, die je voor $2,99 via Android Market kunt kopen. Er is wel een gratis trialversie met de eerste drie levels, maar ook die is voor ons niet zichtbaar in Android Market. Wat de game op zich wel mooi maakt, is dat de 3G-graphics van de ruimteschepen zijn gecombineerd met 2D-achtergrondbeelden van de Hubble-telescoop van NASA. Het resultaat ziet er prachtig uit!

Update: Metron3D Lite is inmiddels wel te vinden in Android Market op je toestel.

metron3d

Meer info: Metron3D

Categorie(ën): games

2 reacties op “Eerste OpenGL 3G-game voor Android: Metron3D”

↓ Meteen naar reactieformulier

  • Op mijn ADP kon ik deze trial-version wel proberen. Voor een openGL-game deed het me echter niet bepaald versteld staan. Als je kijkt naar wat een demo als ‘Neocore’ (van ‘Adreno Graphics’) laat zien, mag je toch hopen dat we uiteindelijk wél fatsoenlijke openGL-games kunnen verwachten.

  • Dit is echt niet de eerste OpenGL game voor android hoor. OpenGL, of specifieker: EGL (embedded open gl) wordt door veel meer games gebruikt. Zo zijn er meerdere 3d games voor android. Ook is er een GL tower defence game: http://www.larvalabs.com/android/retrodefense.html

    Kort samengevat: dit bericht is gewoon niet waar.

Reacties zijn gesloten.
Raad ons ook aan op Google
Er zijn nu 80 bezoekers online (update elke 5 minuten)
moveexpand

Laatste reacties

Adverteren op Planet Android via AdFactor