Android heeft hoogste percentage gratis applicaties

Elk groot mobiel besturingssysteem heeft tegenwoordig zijn eigen softwarewinkel. Aanstichter was Apple, die het principe van een App Store waar gebruikers op het toestel zelf applicaties kunnen downloaden, groot heeft gemaakt. De rest volgt gestaag en de winkeltjes van Palm, Nokia, Blackberry, Windows Mobile en Android worden steeds groter. Het Nederlandse onderzoeksburo Distimo doet onderzoek naar al deze softwarewinkels en heeft tijdens het Mobile World Congress in Barcelona hun laatste cijfers gepresenteerd.

Zoals te verwachten is Apple nog steeds de grootste met een aanbod van meer dan 150.000 applicaties, maar Android loopt gestaag in. Op het moment van het onderzoek waren er 20.000 titels in de Android Market te vinden en het aanbod van nieuwe applicaties wordt nog elke maand groter. Relatief gezien groeit de Android Market het snelst. Als het aankomt op het aandeel van gratis applicaties is Android absoltute koploper. Maar liefst 57% van het aanbod is gratis te downloaden. Ter vergelijking: slechts 25% van het aanbod in Apple’s App Store is gratis. Vermoedelijk is dit het resultaat van Goolge’s soepele keuringsproces waardoor meer applicaties worden toegelaten. Bijkomend nadeel is dat er daardoor ook veel minder nuttige applicaties in de Android Market verschijnen.

Het grote aantal gratis applicaties is ook te verklaren door het feit dat betaalde content in de Android Market in slechts 11 landen beschikbaar is, terwijl de App Store in 77 landen te vinden is. Daarnaast werkt het Google Checkout-betaalsysteem de groei van het aantal betaalde applicaties tegen, doordat alleen betaald kan worden met een creditcard. Er gaan echter geruchten dat er gewerkt wordt aan een toegankelijker betaalsysteem, al dan niet in samenwerking met mobiele operators.

Prijspeil Android applicaties

Het gemiddelde prijspeil van Android-applicaties is nagenoeg gelijk aan dat van de Apple App Store: $3,27 voor Android tegen $3,62 voor de Apple App Store. Aanzienlijk duurder zijn de applicaties voor Windows Mobile met een gemiddelde prijs van $6,49 en Blackberry waar een applicatie gemiddeld $8 kost.

Hieronder kun je alle conclusies in een presentaties nog eens nakijken:

Distimo via AndroidAndMe

4 reacties op “Android heeft hoogste percentage gratis applicaties”

↓ Meteen naar reactieformulier

  • hoe zou het komen? geen mogelijkheid om met iets anders dan creditcard te betalen? Ik weet het wel zeker: aan het werk google!

  • ja appstore heeft meer apps, maar hoeveel apps heb je nu eenmaal nodig voor een wekker of dergelijke.
    ik ben toch van plan om zeer binnenkort van iphone naar android over te schakelen

  • @hummel:
    Ben onlangs ook over gestapt van de iPhone naar android(motorola droid) en heb hier zeker geen spijt van! Werkt heel soepel. Kwa progrmmaas is inderdaad alles te vinden wat je ook uiteindelijk echt gebruikt op de iphone.

    dus niet 1000 apps die een rotje laten ontploffen en je er nog geld voor moet neerleggen ook :P (beetje overdreven maar dit was wel mijn ervaring met de appstore aan het worden) Android market heeft behoorlijk veel apps en er zitten nog goeie en leuke tussen ook. Vooral vanwege de soepele regels zijn er veel vernieuwend! (denk niet dat je overclock programmas tegenkomt in de appstore)

    al met al leuk deze stats maar google checkout mag inderdaad wel even alternatieve betaal methodes gaan ondersteunen! dan hadden ze zeker aan mij al meer geld kunnen verdienen!

  • Er komen steeds meer applicaties die het zoeken naar nuttige applicaties vereenvoudigen op Android. Hierdoor zal het koren zich van het kaf scheiden en maakt het niet zo heel veel meer uit dat er veel onzinnige applicaties tussen zitten. Van mij mag het gewoon doorgaan zoals het nu bezig is.

Reacties zijn gesloten.
Raad ons ook aan op Google
Er zijn nu 70 bezoekers online (update elke 5 minuten)
moveexpand

Laatste reacties

Adverteren op Planet Android via AdFactor