De OnePlus 13(R) is uitgebracht in Nederland en de Samsung Galaxy S25 verschijnt op 22 januari. Dit is het belangrijkste Android-nieuws van de week.
Lees verder na de advertentie.
OnePlus 13 en 13R naar Nederland: alles over de telefoons
OnePlus kondigt zijn eerste smartphones van 2025 aan. De OnePlus 13 is al gepresenteerd in China en komt nu ook naar ons land. Met een prijs van 999 euro is de smartphone duurder dan zijn voorganger, al zijn er ook veel verbeteringen doorgevoerd.
Zo is de OnePlus 13 uitgerust met de snelste processor van dit moment, de Snapdragon 8 Elite. De chip is een stuk krachtiger dan de Snapdragon 8 Gen 3 die in de OnePlus zat en ook nog eens energiezuiniger. Standaard heeft de telefoon 256GB aan opslagruimte, al verschijnt er ook een versie met 512GB.
→ Alles over de OnePlus 13 en 13R
→ De review van de OnePlus 13
→ De review van de OnePlus 13R
Samsung Galaxy S25 wordt op 22 januari gepresenteerd
Het eerste grote Samsung-evenement van 2025 vindt plaats op 22 januari, zo maakt de fabrikant bekend. Samsung laat weten dat de grote keynote op die dag om 19.00 uur Nederlandse tijd begint. Het evenement vindt – net als vorig jaar met de Galaxy S25-onthulling – plaats in San Jose, Verenigde Staten.
In een korte teaservideo wordt Galaxy Unpacked 2025 aangekondigd. In het filmpje zien we Galaxy AI voorbijkomen, de set AI-functies die vorig jaar is geïntroduceerd. De verwachting is dat Samsung later deze maand met grote verbeteringen voor Galaxy AI komt.
→ Meer over Samsung Galaxy Unpacked 2025
Poco X7 (Pro) officieel: krachtige en kleurrijke midrangers
De Poco X7 en X7 Pro volgen de Poco X6 en X6 Pro van begin vorig jaar op. De Poco X7 is het goedkoopste toestel van de twee en heeft een adviesprijs van 249,90 euro. De smartphone lijkt in veel opzichten op zijn voorganger, maar er zijn natuurlijk wel verbeteringen doorgevoerd. Zo heeft de telefoon een nieuwe MediaTek Dimensity 7300 Ultra-chip, die goed moet presteren en zuinig met energie omgaat.
Het scherm van de X7 is 6,67 inch groot en heeft een hoge 1.5K-resolutie en ververssnelheid van 120Hz. Beelden zien er hierdoor scherp en vloeiend uit. De maximale helderheid is verhoogd, waardoor het display nu de 3000 nits aantikt.
→ Aankondiging van de Poco X7 (Pro)
Lees verder na de advertentie.
‘Xiaomi brengt dit jaar de snelste Android-tablet ooit uit’
Xiaomi lanceert in 2025 een nieuw Android-tablet met de Snapdragon 8 Elite-chip aan boord. Dat stelt de lekker Kartikey Singh op X. Als de informatie klopt, komt Xiaomi met een enorm krachtig apparaat op de proppen. De gekozen chip is immers de snelste van het moment.
Het is voor Xiaomi geen gekke keuze om een Snapdragon-chip te verwerken in de nieuwe tablet. De fabrikant koos ook voor deze chipmaker in haar vorige tablet-series, zoals de Pad 7 en Pad 6. Wat wél opvallend is, is dat het specifiek de 8 Elite-chip betreft. Die zien we vaak alleen in high-end smartphones.
→ Supersnelle Xiaomi-tablet op komst
‘Android Auto is binnenkort ook beschikbaar op de motorfiets’
Google werkt achter de schermen aan veranderingen in Android Auto. Zo krijgt het besturingssysteem ondersteuning voor hogere resoluties. Dat is handig als je een gigantisch scherm in je auto hebt, want dan ziet tekst er toch lekker scherp uit.
De website Android Authority ontdekte meer veranderingen in een nieuwe, nog niet officieel uitgebrachte versie van het systeem. Zo is het woordje ‘auto’ daarin vervangen door ‘voertuigen’. Dat geeft wel aan dat Google zijn horizon aan het verbreden is. Bovendien zijn er icoontjes van een motorfiets opgedoken in de Android Auto-app.




