De Google Pixel 9 is eindelijk onthuld en Samsung werkt aan twee interessante smartphones. Dit is het belangrijkste Android-nieuws van de week.
Lees verder na de advertentie.
Dit is de Google Pixel 9-serie: slimmer en meer keuze dan ooit
Door alle geruchten en lekken wisten we vooraf nagenoeg alles over de Google Pixel 9-serie. Op een groots evenement van Google, dat werd gehouden in de Verenigde Staten, is er nu officieel een hele lading Pixel-toestellen gepresenteerd. Het gaat om maar liefst vier smartphones.
De instapper van het nieuwe viertal is de Google Pixel 9, die dezelfde processor heeft als zijn duurdere broers. Het gaat om de Tensor G4-chip, die qua processorkracht geen grote verbeteringen biedt ten opzichte van de Tensor G3 van vorig jaar. Wel kan ‘ie veel beter overweg met kunstmatige intelligentie, iets waar de zoekgigant flink op inzet.
→ Lees alles over de Google Pixel 9-telefoons
Samsung Galaxy A-telefoons krijgen deze handige zoekfunctie
Circle to Search, een AI-functie waarmee je op een nieuwe manier naar iets kan zoeken, komt naar verschillende Galaxy A-smartphones. Dat maakt Samsung bekend in een persbericht, waarin het bedrijf meteen noemt welke telefoons en tablets de feature krijgen.
Met Circle to Search zoek je op een visuele manier door iets op je smartphonescherm te omcirkelen. Denk bijvoorbeeld aan een kledingstuk van iemand op Instagram waar je meer over wil weten. Je tekent een cirkel, Googles kunstmatige intelligentie analyseert dit en toont zoekresultaten.
→ Deze Galaxy A’s krijgen Circle to Search
Google Pixel Watch 3 officieel: feller scherm en twee formaten
Tegelijk met de Pixel 9-serie heeft Google de Pixel Watch 3 officieel onthuld. De nieuwe smartwatch verschijnt voor het eerst in twee formaten: naast de 41 millimeter-variant kun je nu ook kiezen voor een 45 millimeter-versie.
Google heeft bovendien de randen van het klokje dunner gemaakt. Daardoor heeft de kleine Watch 3 een 10 procent groter scherm dan de Pixel Watch 2 van vorig jaar. Bij de grote Watch 3 is het verschil zelfs 40 procent. Een andere belangrijke verbetering is de maximale helderheid van het oled-display. Die ligt nu op 2000 nits; twee keer zo hoog als bij de Watch 2.
→ Alles over de Google Pixel Watch 3
‘Deze twee Samsung-smartphones verschijnen nog later dit jaar’
Met onder andere de Galaxy S24-telefoons, Galaxy A55 en opvouwbare Z Fold 6 en Z Flip 6 bracht Samsung dit jaar al de nodige smartphones uit. Daar komen er sowieso nog twee bij, zo stelt de Koreaanse website ETNews. De Samsung Galaxy S24 FE, een goedkoper vlaggenschip, lanceert in oktober. Deze smartphone dook al meerdere malen op in geruchten.
Het is echter de vraag over de nieuwe Fan Edition dan ook direct in Nederland wordt uitgebracht. Zijn voorganger – de Galaxy S23 FE – werd vorig jaar weliswaar in oktober onthuld, maar de release vond pas begin 2024 plaats. Het kan dus zijn dat Samsung nog even wacht met de Galaxy S24 FE.
→ Samsung Galaxy S24 FE komt mogelijk in oktober
Dit is de Oppo A80: stevige en stijlvolle smartphone
Oppo komt met een nieuwe telefoon in de A-lijn, die bestaat uit betaalbare toestellen. Het gaat om de Oppo A80, die vanaf nu in Nederland verkrijgbaar is. Oppo verkoopt het toestel voor 299 euro en in één kleur: zwart. De A80 heeft standaard 8GB aan werkgeheugen en 256GB opslagruimte.
De fabrikant pronkt vooral met de stevige behuizing van de Oppo A80. Het toestel heeft een zogeheten ‘Armour Body’ die beschermt tegen vallen. Ook kan de telefoon door de IP54-certificatie gedeeltelijk tegen water. Het is geen probleem om de A80 onder een kraan af te spoelen, maar een duik in het water overleeft de telefoon niet.




