Android Planet voorziet je zeven dagen per week van het beste en meest actuele nieuws, maar het kan natuurlijk voorkomen dat je zo nu en dan een belangrijke ontwikkeling mist. Daarom is er elke zaterdag het nieuwsoverzicht met Android nieuws!
Lees verder na de advertentie.
Google bevestigt: Pixel en Pixel XL aankondiging op 4 oktober
Bronnen beweerden eerder deze maand dat Google op 4 oktober verschillende nieuwe producten zou presenteren. Die geruchten worden nu bevestigd door een teaser die het bedrijf heeft vrijgegeven. De video toont de bekende zoekbalk van Google, die langzaam verandert naar de vorm van een mobiele telefoon, waarschijnlijk de Google Pixel. Naast het silhouet verschijnt het Google-logo en de datum van 4 oktober.
De video zelf lijkt te suggereren dat Google deze nieuwe smartphone ziet als een verse start voor zijn mobiele producten. De afwezigheid van een Nexus-logo, de duidelijke aanwezigheid van het Google-logo en de prominent geplaatste zoekbalk lijken dat allemaal te ondersteunen.
Google Allo beschikbaar in Nederland: vijf functies om te proberen
Google is eerder deze week begonnen met de uitrol van Allo, maar de app was lange tijd voor vrijwel niemand beschikbaar. Ook in Nederland zat Google Allo downloaden er nog even niet in. Sinds vannacht is dat wel mogelijk: de app kan nu door iedereen gedownload worden via de Play Store. Allo werd begin deze zomer gepresenteerd op Google I/O, samen met Duo. Die videochat-app is sinds vorige maand al beschikbaar, vandaag komt daar Allo bij.
Allo barst van de features die nieuw zijn voor chat-apps. Om ervoor te zorgen dat je gelijk goed aan de slag kan nu Google Allo beschikbaar is hebben wij vast de vijf leukste nieuwe features voor je verzameld.
Galaxy Note 7 vanaf 10 oktober beschikbaar, maar niet te koop
Deze week kregen we ook wat duidelijkheid over wanneer de Samsung Galaxy Note 7 in Nederland gaat verschijnen. Althans, deels. Heb je je eerder dit jaar aangemeld voor de voorinschrijving van het toestel, dan kun je het vanaf 10 oktober verwachten. Vanaf die dag start het bedrijf met de uitlevering van de smartphone naar de mensen die een pre-order hadden geplaatst.
Een gewone releasedatum ontbreekt echter nog altijd. Volgens Samsung kan het die op dit moment nog niet aankondigen, omdat het druk bezig is met nieuwe, veilige exemplaren produceren. David Lowes, het hoofd van Samsungs Europese marketingdivisie, zegt echter te verwachten dat het toestel pas vanaf november wereldwijd leverbaar is.
Xiaomi-smartphones nu in Nederland te koop
De Xiaomi Mi 5, Mi Max en Redmi 3S zijn vanaf deze week verkrijgbaar bij Belsimpel. Het is voor het eerst dat de webwinkel smartphones van het Chinese merk in zijn assortiment opneemt. Alle drie de toestellen zijn direct uit voorraad leverbaar met prijzen die lopen van 200 tot iets meer dan 400 euro. Belsimpel levert de toestellen met twee jaar fabrieksgarantie. Kapotte toestellen worden echter niet door Xiaomi gerepareerd, maar door een extern reparatiebureau.
Omdat de toestellen oorspronkelijk voor de Chinese markt werden geproduceerd, kennen ze wel een frustrerend gebrek. Ze bieden namelijk geen ondersteuning voor de frequenties van het Nederlandse 4G-netwerk. 3G werkt wel gewoon, maar sneller mobiel internet zit er op alle drie de toestellen niet in.
HTC introduceert Desire 10 Lifestyle: prijzig toestel met stijl
Dit najaar brengt HTC geen nieuwe vlaggenschepen uit, maar legt het de focus op enkele middenklassers. Met de Desire 10 Lifestyle en Desire 10 Pro zet het bedrijf twee aantrekkelijke smartphones neer. Echt voordelig zijn de twee telefoons echter niet: beide worden voor meer dan 300 euro verkocht, terwijl alternatieven met vergelijkbare kracht vrij makkelijk te vinden zijn. HTC claimt dat het design van de twee toestellen echter boven de concurrentie uitstijgt.
De Desire 10 Lifestyle specificaties stellen lichtelijk teleur. Het forse 5,5 inch-scherm heeft een resolutie van slechts 1280 bij 720 pixels. Het geheel wordt aangedreven door een 1,6 GHz quadcore-processor met vier cores. HTC kiest, vrij opmerkelijk, voor de Snapdragon 400-chip van Qualcomm. Hoewel deze chip degelijk is, is deze inmiddels wel drie jaar oud.