In verschillende landen kan Google Maps voortaan de maximumsnelheid op de weg tonen. De functie werkt nog niet in Nederland, maar volgt vermoedelijk binnenkort.
Lees verder na de advertentie.
Google Maps maximumsnelheid
Google Maps is een behoorlijk complete navigatie-app. De dienst vertelt je niet alleen je route, maar ook alternatieve routes, mogelijke files en andere vertragingen. Perfect is Google Maps echter niet: zo is in de app niet te zien wat de maximumsnelheid op de weg is. Andere navigatiediensten zoals TomTom en Waze (dat ook van Google is) bieden die informatie wel. Ook zijn er apps die deze informatie aan Maps toevoegen, zoals Velociraptor.

Er wordt echter aan een feature gewerkt, zo melden gebruikers op het Android Auto-forum. Zij ontdekten dat er sinds kort informatie over de maximumsnelheid wordt getoond in verschillende steden. De informatie is niet alleen te zien in Googles thuisbasis San Francisco, maar ook in andere grote steden als Rio de Janeiro.
Een woordvoerder van Google heeft inmiddels bevestigd dat de feature inderdaad wordt getest. “Informatie over de maximumsnelheid is op dit moment beschikbaar in verschillende steden. We rollen deze binnenkort uit naar nieuwe regio’s,” aldus de woordvoerder.
Uitrol in Nederland
Het is onbekend welke regio’s hierna aan de beurt zijn. Nederland volgt waarschijnlijk snel, want Google heeft in het verleden vaker functies in ons land getest. Zo behoorde Nederland tot de eerste landen waar Google Maps informatie over het openbaar vervoer toonde.
De maximumsnelheid heeft mogelijk nog wel wat beperkingen. Zo houdt de app niet bij hoe hard je rijdt. Je wordt dus niet gewaarschuwd bij het overschrijden van de maximumsnelheid.
Lees het laatste nieuws over Google Maps
- Zo gaat Google Maps meer aandacht schenken aan het milieu (31-3)
- Met deze drie nieuwe functies verbeter je Google Maps (11-3)
- Tip: donkere modus bij Google Maps instellen doe je zo (8-3)
- De 5 beste Android-apps en games in de Play Store van deze week (7-3)
- In 5 stappen offline navigeren met Google Maps (+ video) (3-3)