‘Google Pixel 9-smartphones worden sneller én zuiniger’

3 juni 2024, 10:59
2 min leestijd
‘Google Pixel 9-smartphones worden sneller én zuiniger’

De eerste benchmarks van de Google Pixel 9-smartphones zijn verschenen. Uit deze tests blijkt dat de telefoons een bescheiden snelheidswinst boeken. Wel moet de nieuwe Tensor G4-chip een stuk zuiniger worden.

Lees verder na de advertentie.

‘Benchmarks Google Pixel 9-serie gelekt’

De Google Pixel 8 en Pixel 8 Pro zijn prima smartphones, maar we kunnen ze geen échte snelheidsmonsters noemen. De gebruikte Tensor G3-chip kan niet tippen aan de Snapdragon 8 Gen 3 die bijvoorbeeld in de OnePlus 12 en Samsung Galaxy S24 Ultra zit.

Ook zijn opvolger, de Tensor G4, kan waarschijnlijk niet mee met de absolute top. De website Rozetked heeft namelijk eerste benchmarks gelekt van de Google Pixel 9. Daaruit blijkt dat het toestel zo’n 15 procent sneller is dan de Pixel 8. De Pixel 9 Pro en Pixel 9 Pro XL laten een winst van ongeveer 30 procent zien. Het verschil zit mogelijk in een geavanceerdere koeling van de Pro-modellen. Daardoor presteren ze beter.

Overigens zijn de Pixels die Rozetked in handen heeft nog niet de definitieve versies. Mogelijk weet Google door optimalisatie uiteindelijk meer kracht uit de nieuwe chip te persen.

Google Pixel 9-serie
Eerder lekte Rozetked al het uiterlijk van de Pixel 9-serie

De Tensor G4-chip heeft acht zogeheten processorkernen. Dat is er eentje minder dan de Tensor G3, maar ze zijn dus wel een stukje sneller. Minstens zo belangrijk is de efficiëntie. De snelste processorkern, die bijvoorbeeld aan het werk gaat als je foto’s bewerkt, is 40 procent zuiniger dan het exemplaar in de Tensor G3.

Dat is goed nieuws, want de batterijduur is niet het sterkste punt van de Pixel 8 en 8 Pro. Je komt er de dag wel mee door, maar veel andere smartphones gaan langer mee. Mogelijk presteert de accu van de Pixel 9-toestellen dus beter.

Dit weten we al over de Google Pixel 9-serie

De Pixel 9-serie bestaat uit minimaal drie smartphones. De normale 9 heeft waarschijnlijk een 6,24 inch-oled-scherm en twee camera’s op de achterzijde. De Pixel 9 Pro heeft een 6,34 inch-display en de 9 Pro XL meet 6,73 inch. Deze toestellen hebben volgens geruchten drie 50 megapixel-camera’s, waaronder een telelens om flink mee in te zoomen. Die ontbreekt op de normale Pixel 9.

We verwachten dat Google de Pixel 9-serie in oktober onthult. Mogelijk vinden we daarin ook een vouwbare smartphone, de Pixel 9 Pro Fold. Dat is de opvolger van de Google Pixel Fold, die niet in Nederland werd uitgebracht.

Wil je op de hoogte blijven? Houd Android Planet dan goed in de gaten. We praten je via onze app en nieuwsbrief bij over de laatste ontwikkelingen. Volg ons ook op WhatsAppGoogle NieuwsFacebookInstagram en X.

Lees het laatste nieuws over Google:

Bron: Rozetked
Heeft dit artikel je geholpen?
Reageer

Lezersreacties

Deel je kennis of stel een vraag. Dat kan anoniem of met een Disqus account.

Google Pixel 9
Google Pixel 9

Het laatste nieuws, tips en meer Android in je inbox

Menu