Gerucht: HMD komt eindelijk met een écht vlaggenschip

1 oktober 2024, 10:58
2 min leestijd
Gerucht: HMD komt eindelijk met een écht vlaggenschip

Smartphonemerk HMD richt zich vooral op goedkopere Android-telefoons, maar zou nu ook werken aan een high-end toestel. De eerste specificaties zijn bekend, dus lees gauw verder.

Lees verder na de advertentie.

’High-end HMD-smartphone gelekt’

Het Finse HMD, dat voorheen de Nokia-smartphones maakte, kennen we vooral van de goedkopere toestellen die het bedrijf uitbrengt. Daar komt verandering in, want volgens een insider werkt de fabrikant aan een duurdere smartphone met betere specificaties. De informatie komt van X-gebruiker smashx_60, die vaker lekt over onaangekondigde HMD-telefoons.

Volgens de bron beschikt het verwachte HMD-vlaggenschip over een Snapdragon 8s Gen 3-processor. Dit is niet de állersnelste chip van dit moment, maar hij is wel heel veel sneller dan de processors die HMD normaliter in zijn telefoons stopt. We kennen de Snapdragon 8s Gen 3 van onder andere de Motorola Edge 50 Ultra en Poco F6.

HMD Fusion officieel onthuld
De HMD Fusion

Daarnaast zou de HMD-telefoon een oled-scherm met een full-hd-resolutie krijgen, al weten we niet hoe groot het display wordt. Wel is bekend dat de ververssnelheid van 144Hz is, waardoor beelden erg vloeiend zijn. Verder mogen we vier camera’s verwachten, maar ook hierover ontbreken verdere details.

Interessant is dat de HMD-smartphone over zogeheten ‘pogo pins’ zou beschikken. Deze pinnetjes, die ook op de vorige maand aangekondigde HMD Fusion zitten, maken het mogelijk om accessoires op het toestel te bevestigen. Bij de Fusion kun je een gamecontroller of ring light op de smartphone klikken.

Meer over HMD-smartphones

Veel over het vermeende HMD-vlaggenschip is nog onduidelijk. Zo weten weinig over de interne hardware, wanneer de smartphone precies moet verschijnen en wat ‘ie kost. Het is natuurlijk maar de vraag of HMD daadwerkelijk aan een high-end toestel werkt. Als er meer informatie opduikt, lees je het natuurlijk op Android Planet.

HMD bracht eerder dit jaar al twee opvallende smartphones uit. De HMD Fusion is modulair en heeft een verwisselbare achterkant voor allerlei accessoires. De HMD Skyline is juist een telefoon die wil dat je ‘m minder gebruikt.

Een Detox-modus helpt gebruikers om ‘offline’ te gaan en af te kicken van overmatig smartphonegebruik. Door de feature in te schakelen, moet het makkelijker worden om je telefoon aan de kant te leggen én houden.

Het laatste nieuws over HMD:

Heeft dit artikel je geholpen?
Reageer

Lezersreacties

Deel je kennis of stel een vraag. Dat kan anoniem of met een Disqus account.

Het laatste nieuws, tips en meer Android in je inbox

Menu