De HTC One M10, die ergens dit jaar moet verschijnen, is standaard voorzien van een 5,1 inch-QHD-scherm en een 12 ultrapixel-camera. Ook heeft het toestel een vingerafdrukscanner aan de voorkant.
Lees verder na de advertentie.
HTC One M10 scherm
Dat claimt de bekende smartphone-lekker Evan Blass op Venturebeat. Het nog onaangekondigde toestel zou intern de codenaam `Perfume` hebben, maar als de One M10 worden uitgebracht. Volgens Blass beschikt de smartphone over een 5,1 inch-amoled-scherm met een resolutie van 2560 bij 1440 pixels. Dit is opvallend, omdat HTC bij voorgaande vlaggenschepen steeds voor een full-hd-resolutie koos. De fabrikant lijkt bedrijven als Samsung en LG, die hun high-end toestellen ook van QHD-schermen voorzien, dus te gaan volgen.

Daarnaast zou de One M10 over een vingerafdrukscanner beschikken die – net als bij de One A9 – in de homeknop aan de voorkant is verwerkt. Verder draait de smartphone volgens Blass op Android 6.0 (Marshmallow) met versie 8.0 van de Sense-schil. Onder de motorkap zou zich een Snapdragon 820-chip met 4GB aan werkgeheugen bevinden. Van de 32GB aan opslagruimte moet circa 23GB beschikbaar zijn voor de gebruiker.
Meer over de HTC One M10
Ook de camera zou een upgrade krijgen. Waar HTC de One M9 een 20 megapixel-camera gaf, zou het bedrijf de One M10 van een 12 ultrapixel-camera met laser autofocus voorzien. Ook dit is opmerkelijk, omdat HTC bij de One M9 bewust koos voor een `normale` camera, omdat de camerakwaliteit van zijn voorganger te wensen overliet.
Het is nog onduidelijk wanneer de HTC One M10 wordt aangekondigd, maar dit lijkt pas na het Mobile World Congress (22 – 25 februari) te gebeuren. Waarschijnlijk organiseert HTC een maand later een eigen event, om te voorkomen dat het toestel ondergesneeuwd raakt onder al het smartphonegeweld. Tijdens de beurs in Barcelona worden hoogstwaarschijnlijk ook de Samsung Galaxy S7 en LG G5 aangekondigd. Wanneer de One M10 in de Benelux verschijnt en wat hij precies gaat kosten, is ook nog onduidelijk.
Het laatste nieuws over HTC
- ‘Pre-order Samsung Galaxy S23 bekend: meer opslag voor zelfde geld’ (26-1)
- Deze 3 betaalbare smartphones hebben tĂłch goede camera’s (25-1)
- Met deze 7 tips haal je meer batterij uit je Wear OS-smartwatch (24-1)
- Samsung Galaxy S22 Ultra en Watch 5 Pro flink in prijs gedaald: hier zijn ze het goedkoopst (23-1)
- ‘Samsung Galaxy A24 krijgt herkenbaar design met losse camera’s achterop’ (23-1)