Het volgende vlaggenschip van HTC krijgt mogelijk monsterlijke specificaties. Details over de HTC U12 zijn gelekt, enkele weken voor de smartphone waarschijnlijk wordt onthuld.
Lees verder na de advertentie.
HTC U12 specificaties uitgelekt
De HTC U12 is vanaf april verkrijgbaar, zo claimt LlabTooFeR. De doorgaans betrouwbare telecominsider deelde dit weekend de eerste details over het toestel. Die wijzen op een smartphone met krachtige hardware en extra features als een dubbele camera en drukgevoelige sensoren in de zijkant.
Het toestel heeft volgens de bron een voorkantvullend 6 inch-scherm, met een resolutie van 2960 bij 1440 pixels. Aan de binnenkant vinden we een Snapdragon 845, de krachtigste chip van dit moment. Deze Qualcomm-hardware zit dit jaar ook in andere vlaggenschepen als de OnePlus 6 en Google Pixel 3. Ook heeft de U12 maximaal 6GB werkgeheugen en 256GB opslagruimte. De bron suggereert dat er ook varianten verschijnen met een configuratie van 4GB en 128GB.
Dubbele camera
Waar de HTC U11 het met een enkele 12 megapixel-lens moest doen, heeft de U12 een dubbele camera. Volgens de bron vind je achterop een primaire 12 megapixel-lens, aangevuld met een secundaire lens van 16 megapixel. Voorop zit een 8 megapixel-camera voor selfies. Het toestel heeft een relatief grote accu van 3420 mAh en loopt op Android 8.0 (Oreo). De U12 ondersteunt Project Treble, en kan in de toekomst dus rekenen op snellere updates.

Daarnaast gaat HTC verder met zijn Edge Sense-feature. In de zijkant van het toestel zitten drukgevoelige sensoren, waardoor je kunt zacht of hard knijpen om apps te openen of acties uit te voeren. De bron belooft ‘Edge Sense 2.0’, maar het is onduidelijk welke vernieuwingen deze feature met zich meebrengt. Ook nieuw is ‘HTC Face Unlock’, de mogelijkheid om je smartphone met je gezicht te ontgrendelen.
De onthulling van de U12 laat waarschijnlijk niet lang meer op zich wachten. Als de smartphone daadwerkelijk al in april in de winkels ligt, staat de aankondiging vermoedelijk gepland voor deze maand. Daarmee bevindt HTC zich in druk vaarwater: ook de Samsung Galaxy S9, Huawei P20 en Sony Xperia XZ2 Compact verschijnen dit voorjaar.
Lees het laatste nieuws over HTC
- Deze HTC-smartphone heeft een groot scherm, maar piepkleine accu (7-8)
- HTC U23 Pro nu te koop in Nederland voor 569 euro (9-6)
- Dit is de U23 Pro: HTC keert terug met telefoon van 569 euro (19-5)
- HTC maakt comeback met U23 Pro: 3 dingen die we weten (15-5)
- De volgende stap voor smartphones? Deze bedrijven gokken op nft’s (19-7-2022)