De Google Pixel en Pixel XL zouden oorspronkelijk door Huawei ontwikkeld worden, zo heeft een topman van de fabrikant bevestigd. Hij geeft gelijk een verklaring waarom dat niet gebeurde.
Lees verder na de advertentie.
Huawei Google Pixel
Niet Huawei, maar HTC was uiteindelijk verantwoordelijk voor de productie van de eerste Google Pixel-toestellen. HTC’s naam is echter nergens terug te vinden: niet op het toestel zelf, niet in de handleiding, en ook niet in Google’s aankondiging. Het zoekbedrijf claimt de volledige verantwoordelijkheid voor de visie en het design achter het product.
Dat is ook precies de reden dat Huawei de productie niet op zich nam, zo bevestigt Colin Giles in een gesprek met WinFuture. Giles, de Vice President van Huawei’s consumentendivisie, geeft aan dat Google met het bedrijf heeft gesproken over de productie van de Pixel-smartphones. Huawei leverde eind 2015 al de Nexus 6P in opdracht in Google en de twee bedrijven waren tevreden genoeg over die samenwerking om hem voort te willen zetten.

De Nexus-smartphones waren echter een duidelijke samenwerking: Google leverde de software, een andere fabrikant de hardware. De Nexus-reeks werd begin dit jaar geschrapt en vervangen door het Pixel-initiatief. Daarbij werd zowel de hardware als software op Google’s naam werden gezet. Dat zag Huawei niet zitten: volgens Giles is het bedrijf te trots om niet zijn eigen stempel op zijn eigen hardware te zetten.
Nieuwe Huawei-tablet
Wel houdt de topman de deur open voor een toekomstige samenwerking. Volgens bronnen werken Google en Huawei op dit moment al samen aan een nieuwe 7 inch-tablet. Wanneer die tablet officieel onthuld wordt is echter nog onbekend.
Er gingen al langere tijd geruchten dat Google oorspronkelijk Huawei in gedachten had bij de ontwikkeling van de Pixel. Dat wordt bevestigd door dit nieuwe interview. Het maakt ook wederom duidelijk dat HTC de Pixel waarschijnlijk in zeer korte tijd heeft moeten ontwikkelen. De Taiwanese fabrikant werd pas begin 2016 gekozen door Google, terwijl het toestel in oktober officieel onthuld wordt. De Pixel werd dus in krap een half jaar tijd ontwikkeld, wat mogelijk de grote gelijkenissen met de HTC One A9 verklaart.
Lees het laatste nieuws over Huawei
- Dit zijn de 5 beste smartwatches tussen de 150 en 250 euro (27-10)
- Huawei Watch GT 6 Pro vs Watch GT 6: de 6 grootste verschillen (24-10)
- Huawei Watch GT 6 (Pro) gebruikersreview: zo bevalt ‘ie écht (ADV) (20-10)
- Beste draadloze oordopjes onder 50 euro: toppers in 2025 (16-10)
- Huawei’s nieuwe smartwatch praat als een dolfijn en duikt dieper (8-10)