Alcatel trapt 2019 af met twee nieuwe budgetsmartphones. De Alcatel 1X en 1C zijn twee betaalbare Android-toestellen met beperkte hardware.
Lees verder na de advertentie.
Nieuwe Alcatel-smartphones 2019
Beide smartphones werden gepresenteerd op de Consumer Electronics Show in Las Vegas, en zijn vanaf dit kwartaal ook in Europa verkrijgbaar. Waarschijnlijk zijn ze uiterlijk vanaf maart in Nederland verkrijgbaar.
Alcatel 1C: instapmodel met Android Go
De Alcatel 1C (2019) is het absolute instapmodel, met een adviesprijs van 70 euro. De specificaties passen bij die prijs: bijzonder krachtig is de 1C niet. Het toestel heeft een 5 inch-scherm met een resolutie van slechts 960 bij 480 pixels, wat voor onscherp beeld zorgt. Achterop zit een 5 megapixel-camera, voorop eentje van 2 megapixel. De accucapaciteit bedraagt een krappe 2000 mAh.

Het toestel heeft een Spreadtrum SC7731E-chipset, met 1GB werkgeheugen en een wederom krappe 8GB opslagruimte. Wel loopt de Alcatel 1C op Android Go, een aangepaste versie van Android geoptimaliseerd voor goedkopere hardware. Android Go gebruikt minder opslagruimte en heeft lichtere apps. Daardoor loopt de 1C net iets soepeler dan met de gewone versie van het besturingssysteem.
→ Lees meer: zo maakt Android Go goedkope smartphones beter
Alcatel 1X: opvallend veel voor weinig geld
Voor een paar tientjes meer haal je de Alcatel 1X (2019) in huis. Dit model kost 120 euro en is voorzien van de gewone versie van Android 8.1 (Oreo). De hardware is dan ook een tikkeltje krachtiger. De 1X heeft een 5,5 inch-scherm met 720p resolutie, MediaTek-chipset met 2GB werkgeheugen en 16GB opslagruimte en een 3000 mAh-accu.
Ondanks de lage prijs weet Alcatel toch nog enkele opvallende features in de 1X te proppen. Zo heeft het toestel een dubbele camera achterop van 13 en 2 megapixel. De secundaire camera kun je gebruiken om een bokeh-effect aan je foto’s toe te voegen. Ook is de 1X uitgerust met een vingerafdrukscanner, vrij uniek in deze prijsklasse.
De twee Alcatels behoren tot de goedkoopste Android-smartphones van het moment. De meeste andere budgetfabrikanten, zoals Xiaomi, Nokia en Motorola, richten zich op iets duurdere toestellen van zo’n 150 tot 250 euro. Koopjesjagers kunnen enkel bij het Franse Wiko terecht voor gelijk geprijsde toestellen, zoals de Wiko View.
Lees het laatste nieuws over Alcatel
- Deze 5 Android Go-smartphones zijn in Nederland te koop (10-11-2022)
- Dit zijn de 3 beste smartphones onder 100 euro (8-11-2022)
- Deze Android-smartphones kregen een (beveiligings)update – week 46 (19-11-2021)
- Video: dit willen we van de nieuwe Chromecast zien (5-11-2021)
- Deze Android-smartphones kregen een (beveiligings)update – week 28 (16-7-2021)