Sms is ouderwets en Google werkt hard om zijn opvolger er doorheen te zetten. Het gaat om RCS, ook wel Rich Communications Services. De dienst is nu onderdeel van Google Messenger.
Lees verder na de advertentie.
Rich Communications Services
Als het aan Google ligt gaan sms en mms eruit en gaan we gebruik maken van RCS, of Rich Communications Services. Hiervoor werkt het bedrijf samen met providers van over de hele wereld. Nu is de volgende grote stap gezet, want Amerikaanse provider Sprint is de eerste die RCS gaat uitrollen naar zijn gebruikers. Sterker nog: mensen met een abonnement bij Sprint kunnen er vandaag al gebruik van maken via Google Messenger. Mits gebruikers deze app instellen als hun standaard sms-app.

RCS is eigenlijk sms en mms verrijkt met de mogelijkheden die we van andere berichten-apps kennen. Zo kun je foto’s in hoge resolutie sturen, zien wie er typt en zien wie er berichten ontvangen heeft. En hoewel je met mms wel een groepsgesprek kunt starten, kun je dit gesprek niet een naam geven en mensen van de groep niet verwijderen of er juist aan toevoegen. Met RCS is dit wel mogelijk. We zijn inmiddels niets anders gewend van onze berichten-app, dus dan moeten sms en mms dat ook kunnen.
RCS is voor Google ook een manier om te concurreren met iMessage van Apple. Maar hoewel iMessage op elk iOS-apparaat werkt, is dat met RCS en Android niet het geval. Google werkt daarom hard om providers over te halen om RCS te ondersteunen. Een van de grootste Amerikanse providers, Verizon, is nog niet over. Een ander nadeel van RCS vergeleken met iMessage, is dat het niet werkt op oudere Android-toestellen. De combinatie van Messenger (die je hier in de Play Store kunt vinden) en RCS werkt alleen op toestellen met Android 4.4 (KitKat) of hoger. Hierdoor wordt zeker een vijfde van de Android-gebruikers buitengesloten.
Lees het laatste nieuws over Google
- Deze Android-smartphones kregen een (beveiligings)update – week 1 (8-1)
- ‘Android Auto 6.0 verschijnt deze maand: dit zijn de vernieuwingen’ (8-1)
- ‘Nieuwe Google Nest Hub gebruikt Soli-radar om je slaap bij te houden’ (8-1)
- Eerste Android-beveiligingsupdate van 2021 nu beschikbaar voor Pixel-telefoons (5-1)
- Tip: zo los je een geel flikkerend scherm op in Google Chrome (28-12-2020)