In een ietwat korte maar interessante video toont een designer zijn ideeën voor Android 6.0, de opvolger van het huidige Android Lollipop. De designer zet in op meer Material Design en een multiwindowfunctie.
Lees verder na de advertentie.
De video is gemaakt door Mira Vitula gemaakt met After Effects & Photoshop. Vitula is liefhebber van het Material Design en de bijbehorende animaties die Android vloeiender en natuurlijker doen overkomen, en heeft zijn eigen invulling hieraan gegeven. Zo zie je in de video bijvoorbeeld nieuwe animaties voor het openen van een venster en sluiten van een app.
Android 6.0 conceptvideo
Een andere belangrijke functie in de Android 6.0 conceptvideo is multiwindow. Deze optie maakt het mogelijk om meerdere apps op het scherm te plaatsen, door bijvoorbeeld twee apps onder elkaar te zetten. Dit is al mogelijk bij sommige andere toestellen, zoals die van Samsung. Hierdoor is multiwindow een gewilde functie op bijvoorbeeld de Galaxy Note 4, omdat het scherm zich uitstekend leent voor multitasken en een verhoogde productiviteit door bijvoorbeeld de e-mail-app en notitie-app op één venster te tonen.
Verder laat Vitula in de Android 6.0 conceptvideo een interessante snelle-reactiefunctie zien, waarmee gebruikers snel op berichten kunnen reageren. Deze functie is helaas nog niet beschikbaar in Lollipop.