De Vivo X200 Ultra is gepresenteerd en een opmerkelijk smartphone. Vooral opvallend is de los verkrijgbaar optische zoomlens, waarmee je beelden heel veel dichterbij haalt.
Lees verder na de advertentie.
Maak kennis met de Vivo X200 Ultra
De Vivo X200 Ultra is onthuld, maar alleen voor de Chinese markt. De fabrikant heeft vooralsnog geen plannen om het toestel ook in Europa te lanceren, maar zeg natuurlijk nooit nooit. Het gaat om een high-end toestel dat onder meer beschikt over een razendsnelle Snapdragon 8 Elite-chip. Er is minimaal 12GB RAM aanwezig en 256GB opslagruimte. Het meest uitgebreide model beschikt over 16GB werkgeheugen en 1TB geheugen.
Er is gekozen voor een amoled-scherm van 6,78 inch met een hoge resolutie. Het display is afgerond aan alle vier de zijdes en heeft een maximale helderheid van 4500 nits. Pixels verversen maximaal 120 keer per seconde en er is ltpo-technologie aanwezig.

Daarbij wordt de ververssnelheid aangepast aan de content, wat stroom bespaart. Check je een website of kijk je een film, dan ligt de ververssnelheid een stuk lager dan wanneer je een nieuwe 3D-game speelt.
We zien Android 15 met de OriginOS 5-schil en Vivo zegt dat het toestel vier grote Android-updates krijgt en vijf jaar beveiligingspatches.
Alles draait om de camera’s
De Vivo X200 Ultra heefrt drietal camera’s op de achterkant, waaronder twee 50 megapixel-lenzen. Het gaat om een 35 mm-lens en een 50 megapixel-groothoeklens. Er is ook nog een 200 megapixel-zoomcamera aan boord met een periscopische zoomlens. Daarmee haal je via optische zoom objecten tot 3,7 keer dichterbij.
Er is ook een optionele camerakit beschikbaar, waarin je een externe lens en cameragrip vindt. Gebruik je die in combinatie met de zoomlens, dan kun je tot 8,7 keer optisch inzoomen. Deze kit kost omgerekend (en zonder btw) rond de 200 euro.
Dankzij de grip kun je makkelijker zoomen en een foto afklikken. Het instapmodel van de Vivo X200 Ultra kost omgerekend 775 euro. Wil je het model met 1TB opslag en de externe camera-zoomlens? Dan betaal je omgerekend zo’n 1150 euro.
Het laatste nieuws op Android Planet
- One UI 8 Watch en de Trump-smartphone (Android-nieuws #25) (21 jun)
- Krijgt jouw telefoon een Android-update? Check dit overzicht – week 25 (20 jun)
- Opinie: De huidige staat van Google Home is onacceptabel (20 jun)
- ‘Samsung Galaxy S25 FE haarscherp te zien op gelekte renders’ (20 jun)
- Overzicht: dit weten we al over de Google Pixel 10-serie (19 jun)