CMF heeft zijn tweede smartphone officieel aangekondigd: de Phone 2 Pro. Het toestel biedt twee extra camera’s én beschikt over een nfc-chip. Toch is hij maar een tientje duurder dan zijn directe voorganger.
Lees verder na de advertentie.
CMF Phone 2 Pro officieel
CMF, de budgettak van Nothing, bracht vorig jaar zijn eerste smartphone uit: de CMF Phone 1. Nu is het bedrijf terug met een opvolger. De CMF Phone 2 Pro is officieel uit de doeken gedaan en biedt flink wat upgrades ten opzichte van zijn voorganger. Toch ligt de adviesprijs slechts een tientje hoger: 249 euro voor de instapper met 8GB werkgeheugen en 128GB opslag. Voor 30 euro extra krijg je 256GB opslagruimte.
De voornaamste upgrades zien we bij de camera’s. De Nothing Phone 1 had een enkele 50 megapixel-camera en een dieptesensor. De Phone 2 Pro doet daar een flink schepje bovenop. Naast de 50 megapixel-hoofcamera (met een grotere sensor dan voorheen) beschik je over een 8 megapixel-groothoeklens én een 50 megapixel-telelens waarmee je 2x inzoomt. Selfies hebben een resolutie van 16 megapixel.

Daarmee is de CMF Phone 2 Pro een prima toestel voor fotografen met een klein budget. CMF brengt ook twee losse lenzen uit (voor 45 euro) waarmee je de hoofdcamera verandert in een fisheye-camera of macrolens. Daarnaast zijn er accessoires beschikbaar als een draagkoordje of een pashouder met ingebouwde standaard.
Iets sneller én nfc
De Phone 2 Pro draait op een MediaTek Dimensity 7300 Pro-chip. Die is een bescheiden 10 procent sneller dan de gewone Dimensity 7300 uit de Phone 1. Interessanter is de toevoeging van nfc. Zo kun je nu ook draadloos betalen met dit toestel, wat met zijn voorganger niet mogelijk was.
Het oled-scherm groeit van 6,67 naar 6,77 inch. Dankzij dunnere randen is de smartphone echter net zo groot als de Phone 1. Met 185 gram is hij zelfs 12 gram lichter. Het display heeft weer een verversingssnelheid van 120Hz voor soepele beelden en haalt een piekhelderheid van 3000 nits. Dat was op het oude model 2000 nits.
Aan de accu heeft CMF niets veranderd. Die heeft weer een capaciteit van 5000 mAh en laadt op met maximaal 33 watt.
Langer updates
Het toestel draait op Nothing OS, de softwareschil die gebaseerd is op Android 15. Hij pas het uiterlijk flink aan en biedt ook handige extra functies. Je mag in de toekomst drie nieuwe versies van Android verwachten en zes jaar lang beveiligingsupdates. Dat is in deze prijsklasse prima. De Phone 1 kreeg slechts twee grote upgrades en drie jaar beveiligingspatches.
De Nothing Phone 2 Pro is nu te bestellen en wordt geleverd vanaf 6 mei. Je kiest uit de kleuren wit, zwart, oranje of lichtgroen. Wie vóór 5 mei een pre-order plaatst, krijgt gratis een setje CMF Buds 2 cadeau.
Deze smartphone belooft een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding. Misschien dat CMF daarom voor de toevoeging ‘Pro’ koos. Of er ook een gewone (en nog goedkopere) CMF Phone 2 verschijnt, is op dit moment niet duidelijk.
Lees het laatste nieuws:
- Trump onthult dure telefoon, maar de lancering verloopt armoedig (17 jun)
- Gezond schermgebruik: alles wat je moet weten over de nieuwe richtlijnen (17 jun)
- ‘Google Pixel 10 krijgt speciale macro-telelens voor close-ups’ (17 jun)
- ‘WhatsApp krijgt advertenties – grote kans dat je ze niet gaat zien’ (17 jun)
- Deze series en films ga je deze week streamen: A Minecraft Movie (16 jun)