Chinese fabrikant HiSense brengt eigen smartphones naar Nederland

Thomas Haenen
8 januari 2018, 16:55
2 min leestijd
Chinese fabrikant HiSense brengt eigen smartphones naar Nederland

Hisense-smartphones zijn vanaf deze maand in Nederland te koop. We moeten het hier voorlopig echter wel doen met twee oudere toestellen van het Chinese bedrijf.

Lees verder na de advertentie.

Hisense Nederland: eerste smartphones aangekondigd

Vanaf januari zijn de Hisense C30 Rock en de C30 Rock Lite in Nederland te koop, zo heeft de fabrikant aangekondigd. Het zijn de eerste twee Android-smartphones die het Chinese bedrijf hier verkoopt. Hisense zet niet gelijk hoog in met vlaggenschepen, maar houdt het voorlopig bij twee instapmodellen.

HiSense C30 Rock: stevig met oude software

De Hisense C30 Rock moet het vooral van zijn stevige behuizing hebben. Het toestel is niet alleen stof- en waterdicht, maar heeft ook een schokbestendige behuizing met Gorilla Glass 4. De Rock heeft verder een 5,2 inch-scherm, een Snapdragon 430-chip met octacore-processor, 3GB RAM en 32GB opslagruimte. Achterop zit een 16 megapixel-camera, voorop een 5 megapixel.

Helaas loopt het toestel nog op Android 7.0 (Nougat), een inmiddels anderhalf jaar oude versie van Android. Voor zover bekend zijn er geen plannen voor updates. Bovendien bedraagt de adviesprijs een vrij stevige 299 euro. Dat terwijl de Nokia 5 en Morola Moto G5 al voor ruim 100 euro minder te vinden zijn. Beide bieden vergelijkbare of zelfs betere hardware en krijgen een Android Oreo-update.

Hisense C30 Rock Lite is goedkoper instapmdoel

Voor 199 euro biedt Hisense de C30 Rock Lite. Die is met een 5 inch-scherm een stukje kleiner, al is de accucapaciteit van 3900 mAh een stuk groter. Helaas heeft het scherm wel een lagere resolutie van slechts 1280 bij 720 pixels. De MediaTek MT6737-chip is niet bijster krachtig en wordt aangevuld met 2GB RAM en 16GB opslagruimte.

Achterop zit een 8 megapixel-camera, voorop een 5 megapixel-model voor selfies. De C30 Rock Lite is helaas niet stof- en waterdicht en loopt ook op Android Nougat. Zowel de Motorola Moto E4 Plus als de Nokia 3 weten voor minder geld betere prestaties neer te zetten.

In China behoort HiSense tot de grootste elektronicabedrijven. De fabrikant heeft daar bijna 70.000 werknemers en boekte vorig jaar een omzet van ruim 15 miljard euro. Ook sponsort HiSense het Formule 1-team van Red Bull, waarvoor onder andere Max Verstappen rijdt. Het bedrijf maakte vorig jaar zijn entree op de Nederlandse markt met koelkasten en wasmachines. In sommige andere Europese landen, waaronder Engeland en Spanje, verkoopt het al langer smartphones.

Lees het laatste nieuws over Android

Heeft dit artikel je geholpen?
Reageer

Lezersreacties

Deel je kennis of stel een vraag. Dat kan anoniem of met een Disqus account.

Het laatste nieuws, tips en meer Android in je inbox

Menu