De Samsung Galaxy Tab S9 FE is een tablet met een groot scherm en een redelijk vlotte chip. Op deze pagina vertellen we je alles over het apparaat.
Lees verder na de advertentie.
Samsung Galaxy Tab S9 FE Plus: dit moet je weten
De Samsung Galaxy Tab S9 FE Plus is een goedkopere versie van de Galaxy Tab S9 Plus. Het scherm is met 12,4 inch net zo groot, maar het gaat in dit geval om een lcd-display in plaats van oled. Daardoor is het contrast minder goed en ogen kleuren minder mooi. Toch kun je prima met het scherm uit de voeten zolang je hem niet direct met zijn duurdere broertje vergelijkt. De verversingssnelheid ligt op 90Hz voor behoorlijk soepele beelden.
De motor van deze tablet is een Exynos 1380-processor, die ook in de Galaxy A54 zit. Dat is een midrange processor die je soepel door simpele spelletjes loodst en zeer geschikt is voor browsen en streamen. Als je graag zware games speelt kun je echter beter voor een duurdere tablet kiezen. Er zijn twee varianten: eentje met 8GB RAM en 128GB opslag en een andere met 12GB RAM en 256GB opslag.

Komt met S Pen
Samsung levert gratis een S Pen bij de Tab S9 FE Plus. Daarmee maak je (aan)tekeningen op het scherm. Je laadt het pennetje op via een magnetische strip aan de achterzijde. De S Pen is, net als de tablet zelf trouwens, stof- en waterbestendig dankzij de IP68-certificering.
Een adapter zit helaas niet in de doos, dus die moet je zelf verzorgen. De accu heeft een capaciteit van 10.090 mAh. Bij gemiddeld gebruik gaat de S9 FE Plus de hele dag mee, maar als je gamet loopt hij natuurlijk sneller leeg.
Software en prijzen
De Tab S9 FE Plus draait uit de doos op Android 13 (ondertussen Android 14) met daaroverheen de One UI-schil van Samsung zelf. Je krijgt nog 3 grote Android-upgrades, waardoor je uiteindelijk Android 17 mag verwachten. Ook brengt Samsung tot 2028 regelmatig beveiligingspatches uit, zodat je niet bang hoeft te zijn voor hackers.
De adviesprijs van deze tablet bedraagt 699 euro. Daarvoor krijg je 8GB RAM en 128GB opslag. Voor 100 euro extra beschik je over 12GB RAM en 256GB opslag. Tegen een meerprijs zijn varianten beschikbaar waar een simkaart in kan, zodat je mobiel kunt internetten. Je kiest uit de kleuren Mint, Silver, Gray en Lavender.