
Aan de jarenlange patentstrijd tussen Apple en Samsung is een einde gekomen, althans buiten de VS. De bedrijven geven in een gezamenlijk statement aan dat ze een akkoord hebben bereikt over alle lopende rechtszaken in Nederland, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Spanje, Australië, Japan en Zuid-Korea. In deze landen worden alle openstaande rechtszaken geseponeerd, maar dat geldt niet voor de rechtszaken die de VS lopen.
Begin mei moest Samsung al een schadevergoeding van 120 miljoen dollar betalen voor het schenden van patenten en Apple wil nog steeds dat negen Samsung-toestellen een verkoopverbod krijgen. Het bedrijf wil niet meer hele productlijnen blokkeren, maar juist Samsung ervan weerhouden om features te gebruiken die patenten van Apple schenden. Samsung streeft zelf ook nog een schadevergoeding van Apple na.
Lees verder na de advertentie.
In 2012 stonden beide fabrikanten ook al tegenover elkaar in de rechtszaal. Voor het schenden van patenten moest Samsung het bedrijf uit Cupertino toen 930 miljoen dollar, omgerekend ruim 670 miljoen euro, betalen. Een uit 2010 daterende patentzaak tussen Apple en Motorola Mobility – die zich vooral afspeelde in de VS en Duitsland – werd afgelopen mei afgehandeld. Bovendien gaven de bedrijven destijds aan samen te werken aan het hervormen van de wijze waarop wordt omgegaan met patenten.
Het laatste nieuws over Samsung
- Samsung Galaxy Z Flip 8 lekt uit (maar er is weinig verschil) (10-4)
- Heeft jouw smartphone een update gekregen? Check dit overzicht! (10-4)
- ‘Zet 22 juli in je agenda: Samsung presenteert dan nieuwe foldables’ (10-4)
- Samsung Galaxy A57 en A37 nu te koop (en je betaalt al minder) (10-4)
- Deze Android-telefoon verkoopt nu het allerbest: heb jij ‘m? (10-4)
(Via)